Disainivaade kirevale festivalisuvele


Disainivaade kirevale festivalisuvele
Disainiöö vaade kirevale festivalisuveleDisainiblogi.ee

Disainiblogi heitis pilgu Eesti suves toimuvate festivalide välisele küljele. Tõotab tulla hea suvi.

Intsikurmu muusikafestival
Millal: 31. juuli-1. august
Kus: Intsikurmu laululava, Põlvas
Disainer: Martin Rästa
kurmu.com

Mis: Maagiliselt kaunis ja ürgne Intsikurmu metsapark ootab muusikasõpru juba kolmandat korda oma suvisesse rüppe. Festival on mõnusalt rammus ja väge täis.

Intsikurmu festivali plakat

Martin Rästa:
“Intsikurmu muusikafestivali 2015. aasta plakatikujunduses on kasutatud Ernst Heinrich Philipp August Haeckeli (1834-1919) loomingut. Haeckel oli saksa bioloog, filosoof, füüsik, professor ja kunstnik, kes avastas, kirjeldas, illustreeris ja nimetas tuhandeid taime- ja loomaliike. Haeckel oli mõjutatud Charles Darwini ideedest ning toetas ja populariseeris Darwini teadustööd. Tema loomingust on avaldatud üle 100 detailse värvilise illustratsiooni ning hulgim teaduslike uurimistöid. Haeckeli värviküllane ja omapäraselt võimendatud pilt koolibridest annab hästi edasi suvise muusikafestivali meeleolu – palju toredaid inimesi, helisid ja elamusi kauni looduse rüpes.”

XXIII Viljandi pärimusmuusika festival
Millal: 23.-26. juuli
Koht: Viljandi lossimäed
Disain: Janno Preesalu, Bassein
folk.ee
Mis: XXIII pärimusmuusika festival paneb taaskord Viljandi lossimäed ja südalinna lõbusalt pulbitsema. Viljandi pärimusmuusika festivali külastaja on rõõmsameelne, ümbritsevast ja endast hooliv, armumis- ja süvenemisvõimeline, noor ja õnnelik inimene. Selline on ka festivali vaim!

Viljandi Folgi plakat
Janno Preesalu:
„Lapseliku joonega joonistatud pildid on ülilihtsad ja kergesti jälgitavad ning ei koorma visuaaliga liigselt. Vaba käega joonistatud pildikeel pakub ka võimalusi festivalikülastajate kaasamiseks erinevate käsitööliste tegevuste näol”.
Kujunduskonkursi lähteülesandeks oli võimalikult tabavalt ja kujunduslikult sobivalt visualiseerida järgmise festivali teema „Vabadus”. Selle teemaga võtsid korraldajad oma ülesandeks pillikäsitluse- ja loominguvabaduse pärimusmuusikamaastikul ja seda olukorras, kus see väljend on saanud ka laiemas mõistes jälle tähenduslikuks ja oluliseks.

Arvamusfestival
Millal:14.-15. august
Kus: Paide Vallimäel
Disain: Angels AD
arvamusfestival.ee
Leia oma teema – plakatilt ja festivalilt.

Milliseid sõnu märkad plakatil esimesena?

Me ei saa öelda, et see kõneleb midagi sinu kohta, aga kohe kindlasti on plakatil olevad sõnad seotud
Arvamusfestivali tänavuste teemadega. Juba õige pea näete meie taevasiniseid plakateid üle Eesti.

Lokomotiiv
Millal: 10.-11. juuli
Kus: Pärnus, Katlamajas
Kes tegi: Johan 3000
Lokomotiiv
Täiesti esimene Lokomotiivi festival toob Pärnusse Katlamajja aukartustäratavalt pika välismaiste ja kodumaiste DJ-de nimekirja.


Johan 3000:
“Suvises Pärnus toimuva tantsupeo Lokomotiiv visuaalne lahendus mängib erinevatest kujunditest tekkiva liikumisega. Siiditrükis teostatavate plakatite värvilised elemendid (ütleme festivali värviline publik) “liiguvad” ringi, ehk iga plakati trükkimisel asuvad geomeetrilised kujundid erinevas positsioonis. Konkreetsusega tasakaalustavad mustad trükipinnad – rongitee, mis vajadusel töötab ka aiana (festivali ala), logotüübis ja erinevaid asukohti märkivatel osadel on kasutatud sildi/viida kujundit.”Festivalil ülesastuvate siiditrükkalite live-printing boxis on võimalik igal külastajal printida olemasolevatest kujunditest endale meelepärase kompositsiooniga Lokomotiivi official t-särk.

Schilling
Millal: 4. juuli
Kus: Kilingi-Nõmme Suveaias
Disainer: Eiko Ojala
schilling.ee
Mis: Juba üheksandat korda tõmmatakse Kilingi-Nõmme Suveaias vutlarid suurtelt kõlaritornidelt, kitarridelt ja süntesaatoritelt, keritakse lahti mitu kilomeetrit kaablit, saetakse, kopsitakse ja pintseldatakse mandalana kokku funktsionaalseid ehitisi ja kaunist butafooriat. Ikka selleks, et saaks toimuda üks vabariigi armastatumaid ühepäevafestivale – Schilling 2015.
Ants Tõnisson (peakorraldaja):
“Eiko Ojala higistas väga kõvasti, et viia kokku Schillingule omast naivistlkku ja värviküllast graafilist keelt ja saunavihta, mida ilma rohelist värvi kasutamata on väga raske arusaadavalt kujutada. Otsingud viisid lõpuks meeldivalt psühhedeelse tulemuseni.”