Kas loomeettevõttesse investeerimine on loterii?


Kas loomeettevõttesse investeerimine on loterii?
Milline loomeettevõte väärib investeerimist?Foto: Loov Eesti

Eesti tehnoloogia start-up’idel on juba ette näidata mitmeid edukaid investeeringute kaasamisi, loomeettevõtted on selles vallas veel algajad. Ka investorid on loomeettevõtetesse investeerimisel ettevaatlikumad, sest sektorit ei tunta piisavalt ja raha tagasisaamine tundub ebakindel.

Põhjamaade ja Balti riikide loomemajanduse arengut pidurdavad sektori alarahastamine ja loomeinimeste kogenematus ärimaailmas. Kuidas saaksid alustavad loomeettevõtted oskuslikumalt kaasata investeeringuid ning aidata avalikul sektoril oma teenuste disainimisel mõista loometööstuse vajadusi?

8. septembril Tallinnas, Vaba Lava ruumes peetav Põhja-Balti loomemajanduse finantseerimisfoorum "Kas investeering loomeettevõttesse on loterii?" keskendub loomeettevõtete tootearenduse, innovatsiooni- ja ekspordivõimekuse tõstmisele rahastamisvõimaluste leidmise abil. Poolepäevane foorum pakub arutelusid investorite, riskikapitalistide, ettevõtete ja poliitikakujundajatega.

Foorumi eesmärgiks on tõsta teadlikkust loomemajandussektori erinevate osapoolte soovidest ja kitsaskohtadest. Samuti tutvustatakse rahastamisvõimalusi ja investorite ootusi äriprojektide kvaliteedile. Aruteludes sõnastatakse erainvesteeringute roll loomeettevõtluses ning eeldused loomeettevõtete kasvamiseks Põhja-Balti piirkonnas ja üleilmselt.

Foorumi korraldavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Soome Instituut, Loov Eesti ja Hollandi saatkond.

Lisainfo SIIT