Maailmamuusika messil esindab Eestit 18 muusikut ja muusikatööstuse esindajat


Maailmamuusika messil esindab Eestit 18 muusikut ja muusikatööstuse esindajat
Maarja Nuut on ainus Eesti artist, kes on varem sellel messil käinudFoto: Renee Altrov

Ungari pealinnas Budapestis 21-25. oktoobril toimuval maailmamuusika messil WOMEX on tänavu taaskord kohal Eesti artistidest ja muusikatööstuse esindajatest koosnev delegatsioon. Music Estonia ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse eestvedamisel on Eesti esindatud ka messikeskuses Eesti muusikat ja siinseid võimalusi tutvustava alaga.

WOMEXi delegatsiooni kuuluvad lisaks Music Estonia ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse esindajatele ka pärimusmuusika artistid Duo Malva & Kirsipu, Maarja Nuut, Mari Kalkun, Trad.Attack!, Rüüt ja Svjata Vatra ning nende meeskonnaliikmed.

WOMEXi külastamise eesmärk on tõsta Eesti muusika nähtavust ja eelkõige anda Eesti muusikas toimetavatele artistidele ja ettevõtetele võimalusi luua ja uuendada kontakte ning olla aktiivseks osaks kirjust rahvusvahelisest muusikakogukonnast.

Viljandi pärimusmuusika festivali programmijuht oma meeskonnaga otsivad samas ka inspiratsiooni järgmise suve festivali esinejatevaliku kokkupanemiseks.

Tänavuse festivali esinejatenimistus on 60 artisti 50 riigist. Ülitiheda valikusõela poolest tuntud WOMEXi festivaliprogrammis on varem figureerinud vaid üks Eesti artist – Maarja Nuut aastal 2014.