Tallinn nimetati maailma vingeimate loomekeskuste hulka

 (2)
Tallinn nimetati maailma vingeimate loomekeskuste hulka
Matador Network nimetas Telliskivi Loomelinnakut Tallinna loomekeskkonna parimaks näiteksFoto:Telliskivi Loomelinnak

Maailma suurim iseseisev reisikirjanduse portaal Matador Network pani ritta 10 vingeimat loomekeskust väljaspool USAd Tallinn platseerus auhinnalisele teisele kohale.

Esile tuuakse meie e-valimisi, e-maksuametit, kogu maad katvat wifi võrku ning loomulikult aastaringselt toimuvaid atraktiivseid üritusi, sealhulgas Jazzkaart, #EstonianMafia konverentsi Latitude 59, Õllesummerit ja Pöffi.

Esile tuuakse, et Tallinna vanalinnas on palju kunstigaleriisid ja näitusepindu. Eraldi soovitatakse külastada Tallinn Art Space kaasaegse kunsti keskust ning galeriid. Eksperimentaalset Hobusepea galeriid tõstetakse esile muuhulgas ka noorte tänavakunstnike tutvustamise poolest.

Sooja soovituse pälvib Telliskivi Loomelinnak kui Tallinna loomemajanduse keskus, millega tutvumiseks soovitatatakse jätta terve päev. Kehakinnituseks soovitatakse põigata veel Kalasadama tänavale Klaus kohvikusse.

Matador Networki esikoha pälvis Santiago Tšiilist, Tallinnale järgnesid Marrakeš Marokost, Reykjavik Islandilt, Chiang Mai Taist, Eindhoven Hollandist, Lissabon Portugalist, Waterloo Kanadast, Bangalore Indiast ja Istanbul Türgist.