Aasa sõnul valmib Rail Baltic tähtajaks ja eurorahaga

 (73)
Rail Baltic
Rail BalticFoto: RB Rail

Rail Baltic valmib tähtajaks ning pole põhjust karta eurorahast ilmajäämist, kinnitas majandus- ja kommunikatsiooniminister Taavi Aas riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjonile. Komisjoni liikmed aga kahtlesid, kas Rail Baltic on võimalik valmis ehitada samaaegselt suurte tee-ehitusprojektidega.

Riigikontrolli hiljutine audit seadis kahtluse alla Rail Balticu tähtajaks valmimise ning plaanitud kulupiiridesse jäämise, mis võib tähendada projektiks eraldatud eurorahadest ilmajäämise, vahendab ERR-i uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Taavi Aas (Keskerakond) kinnitas esmaspäeval erikomisjonile, et muretsemiseks põhjust ei ole.

"Nii nagu (Rail Balticu) Eesti ettevõtte esindajad täna siin tutvustasid, on ajakava niimoodi paika seatud ning kõik võimalused selleks on olemas. Mis puutub kallimaks minemist, siis see selgub ikkagi pärast hangete läbiviimist. Täna on toimunud kaks hanget, millest üks oli nagu prognoositud ja teine märgatavalt odavam," rääkis Aas.

Samuti polevat vaja muretseda eurotoetuse võimaliku tagasinõudmise pärast, märkis Aas.

Komisjoni esimehe Jürgen Ligi (Reformierakond) sõnul mõjusid ministeeriumi argumendid veenvalt, kuid küsimusi tekitab, kuidas kavatsetakse samal ajal valmis ehitada neljarajalised maanteed.