Turundus
Turundus
Link kopeeritud!

FOTO | Üllatav või mitte? Leedu pealinna turismiamet kaalub tudengite poolt loodud julge reklaami ära ostmist

 (12)
FOTO | Üllatav või mitte? Leedu pealinna turismiamet kaalub tudengite poolt loodud julge reklaami ära ostmist
Foto: Raimo Poom

Leedu pealinna Vilniuse reklaam on tekitanud juba kenakesti vastukaja. Välismeedia ei ole küll massiliselt seda veel üles korjanud, kuid see on vaid aja küsimus. Sotsiaalmeedias levib see viraalselt. Tegelikult ei olegi veel tegu ametliku kampaania vaid õpilastööga. Vilniuse linn on aga sellest nüüd väga huvitatud, kirjutab Euronews.

„Keegi ei tea, kus see asub, aga kui sa selle leiad, siis on see suurepärane," võrreldakse linna reklaamis müstilise g-punktiga. Põhislogan kõlabki: „Vilnius, Euroopa g-punkt."

Vilniuse linna turismi eest vastutajad on pidamas läbirääkimisi viraalseks muutunud plakati autoritega. Praegu levib reklaam kulutulena sotsiaalmeedias. Reklaami autoriteks on kaks tudengit. Reklaamplakatil on näha naist, kes lebab Euroopa kaardil, käsi haaramas kinni Leedust.

Selle lõid 25-aastane Jurgis Ramanauskas ja 27-aastane Skaistė Kaurynaitė. Nad mõtlesid selle välja reklaamialase kursuse raames Vilniuse Atomic Gardeni reklaamikoolis.

„Meile pakub suurt rahuldust see, et meie tudengite töö saab nii palju tähelepanu," ütles projektijuht Kęstutis Kuskys Euronewsile. Ta lisas aga, et nende kool ei müü tudengite ideid. Siiski plaanib Go Vilnius seda tööd hakata kasutama välisriikides kampaaniaid tehes, seega kõnelused käivad. Ehk "šokeeritakse" sellega varsti ka eestimaalasi.