Google'is ja Microsoftis töötanud Eestis elav disainer kirjutas disaini-käsiraamatu tavalistele inimestele
Tänasest alates saavad kõik huvilised raamatut tellida veebilehelt. Järgmisel neljapäeval, 30. novembril on aga kõik huvilised oodatud Velveti kontorisse (Telliskivi 60a, Tallinn) raamatu esitlusele, kus raamatus tõstatatud teemadele keskenduvas vestlusringis saavad sõna lisaks autoritele ka Ivan Marinkovic (copywriter, Transferwise), Ander Ojandu (partner, konsultatsiooniettevõte Civitta) jt.
Moradganjeh ja Siimar on seisukohal, et disainerid peaksid oma elevandiluust tornist alla ronima ja mõtlema oma tööle senisest enam lõppkasutaja vaatepunktist. "Igaüks meist on suuteline uusi asju välja mõtlema - disain on vaid mõtlemise ja asjade tegemise viis, mitte spetsiaal-tarkvara nõudev raketiteadus. Disain on liiga tähtis, et jätta see vaid disainerite pärusmaaks," usub Moradganjeh, kes loodab, et raamat on samas inspiratsiooniks ka disaineritele endile. Raamatu kirjutamise käigus intervjueeris Moradganjeh disainereid sellistest tuntud ettevõtetest nagu Facebook, Google, Microsoft, Dropbox, Twitter, Canon, BBC, Airbnb jt. Raamatule kirjutas eessõna rahvusvahelise disainiagentuuri IDEO partner ja disainidirektor Danny Stillion.
Velveti disainijuhi ja partneri Janno Siimari sõnul oli raamatu idee alguspunktiks Velveti disainiakadeemia, mille juhiks Amid on ja mis keskendus just mitte-disaineritele disainimõtlemise kui probleemilahenduse tööriista õpetamisele. "Amidi raamatu eesmärk on õpetada inimestele, kuidas teha asju nagu disainerid - et olla loomingulisemad ja leida rohkem ideid. Tegu ei ole mingi tõsise juhtimisraamatuga - raamat räägib kosmosesse lendava kassi vaatepunktist lihtsasti lahti selle, kuidas igaüks meist saab oma töös üles kerkivatele väljakutsetele ja probleemidele läheneda disaineri vaatepunktist," selgitas Siimar, öeldes et raamatut võib nimetada ka eneseabiraamatuks.
Amid Moradganjeh on Iraanis sündinud Eestis elav disainer, kes oma töös keskendub sellele, kuidas rakendada disaini laiemalt kui ainult asjade või teenuste disainimise protsessis. Enne Eestisse kolimist töötas Teheranis mehaanikainseneri ja Rootsis Umea Disainiinstituudis tööstus- ja interaktsioonidisaini hariduse omandanud mees tootedisainerina Austraalias, kasutajakogemuse disainerina Microsoftis, disainerina IDEOs ja Google'is Androidi disainimeeskonnas. Hetkel töötab Amid Eesti Kunstiakadeemias interaktsioonidisaini magistriõppekava dotsendina ja Velvetis disainijuhina.
Velvet on Eesti juhtiv disainibüroo, mis tegeleb disaini loomisega kõikvõimalikus vormis, brändist veebilehtedeni, raamatust messiboksideni, muuseumide sisekujundusest interaktiivsete eksponaatideni ja ettevõtete ärimudeliteni. Märtsis toimunud Kuldmuna konkursil pälvis büroo Eesti aasta disainiagentuuri preemia. Mais toimunud Euroopa Disainiauhindadel võideti peapreemia näitusedisaini kategoorias Eesti Rahva Muuseumi püsinäituse "Uurali kaja" eest, sama näitus sai Grand Prix näitusedisaini eest oktoobris toimunud Eesti Disainiauhindade konkursil. Berliinis pälviti eelmisel nädalal ülemaailmse loovuskonkursi EPICA pronks ERMi avamiskampaania eest.
Velveti disainiakadeemia (Velvet Academy) on õppeprogramm, kus koolitatakse mittedisainereid disaini võimalusi kasulikul viisil rakendama, probleeme lahendama ja uusi võimalusi looma. Järgmine võimalus akadeemiaga liituda avaneb juba lähiajal - uus, järjekorras neljas grupp, alustab jaanuaris 2018.