Turundus
Turundus
Link kopeeritud!

Maa-amet saab lõpuks uue juhi

 (4)
Maa-ameti kaart, lennukimudel
Maa-ameti kaartFoto: Sven Arbet

Keskkonnaminister Mati Raidma nimetas Maa-ameti peadirektoriks Tambet Tiitsu, kes asub ametikohale esmaspäevast.

Valiku tegemise juures oli määravaks kandidaadi pikaajaline rahvusvaheline kogemus Maa-ametiga seotud töövaldkonnas. "Usun, et hea rahvusvaheline kogemus ning akadeemiline taust annavad ameti stabiilseks juhtimiseks ning edasiviimiseks kindla garantii," ütles keskkonnaminister Raidma.

Maa-ameti endise juhi Kalev Kanguri töösuhe peatati 2006. aasta oktoobris. Kangur jäi mullu suvel maadevahetuse kohtuasjas riigikohtus pistise võtmises lõplikult süüdi, misjärel sai keskkonnaminister ta ka ametist vabastada.

Riigikantselei kuulutas avaliku konkursi maa-ameti juhi koha täitmiseks välja eelmise aasta novembris.

Tambet Tiits on 90. alguses töötanud Maa-ametis nii nõuniku kui osakonna juhatajana. Alates 1993. aastast on Tiits juhtinud kinnisvaraettevõtet DTZ. Kümme aastat on Tiits olnud ka EBSi (Estonia Business School) õppejõud.

Seotud lood:

Tiits on teinud aastaid ka konsultandi tööd mitmete rahvusvaheliste institutsioonide ja projektide koosseisus. Alates 1994. aastast on ta osalenud paljudes rahvusvahelistes konsultatsiooniprojektis, mida on organiseerinud OECD, US AID, Lincoln Institute of Land Policy, IRRV, Phare jt.

Tambet Tiits on lõpetanud Eesti Maaülikooli maakorraldusinseneri ja majandusteaduste eriala. Lisaks on ta ennast erialaselt täiendanud Helsingi Tehnikaülikooli doktorantuuris ning Cornelli ülikoolis USAs ja Brandoni ülikoolis Kanadas. Ta on RICSi (Royal Institution of Chartered Surveyors) liige.