Turundus
Turundus
Link kopeeritud!

Meenuta, millised tööd võidutsesid Kuldmunal eelmisel aastal

 (1)
Kuldmuna gala
Kuldmuna 2018 saabujad.Foto: Jaanus Lensment

Peaaegu kuu aja pärast, 20. märtsil toimub Kultuurikatlas Eesti suurim loovusfestival Kuldmuna. On õige hetk meelde tuletada, millised olid möödunud aasta võidutööd!

Eelmisel aastal toimunud Kuldmunale esitati rekordarv võistlustöid. 853 laekunud töö seast jagati pidulikul auhinnagalal välja 38 Kuldmuna, 44 Hõbemuna, 42 Pronksmuna ning 5 erimuna. Lisaks moodustati Tallinna Ülikooli reklaami ja imagoloogia tudengitest varižürii, mis andis välja 44 üllatusmuna.

2019. aasta reklaamiagentuuri tiitli pälvis Optimist, suhtekorraldusagentuuriks sai Dalton, üritusturundusagentuuriks Orangetime Event, digiagentuuriks Age McCann ning disainiagentuuriks Aku. Parima kliendi auhinna sai Riigikantselei.

Lisaks kategooriapõhistele auhindadele anti välja elutööpreemia ja kaks GrandPrix'd. Ühe GrandPrix pälvis Taevas Ogilvy koos Tervise Arengu Instituudiga ja teise Orangetime Event koos Vool Eventsiga, kelle kliendiks oli Coca-Cola. Elutööpreemiaga tunnustati aga Linnar Priimäge.

Taevas Ogilvy koostöös Tervise Arengu Instituudiga pälvis Grand Prix kampaaniaga, mis võttis fookusesse asendushoolduse ja lapsendamise. Kuna tegu on emotsionaalsete teemadega, siis loodi nende käsitlemiseks teatrilavastus, mis põhineb päris kasuvanematega läbi viidud intervjuudel. Kokku mängiti üle Eesti 15 etendust, mis said hea vastukaja nii publikult kui ka kriitikutelt.

Vaata lähemalt siit.

Teise Grand Prix auhinna sai Orangetime Eventi ja Vool Eventsi koostöö, mille käigus korraldati kolme kuuga üks kõige suurimaid Eestis toimunud korporatiivüritusi - Coca Cola 700 töötaja kohtumine. Coca Cola tulevikueesmärkide tutvustamisega suudeti muuseas siduda ka Eesti ettevõtteid tutvustav demoala Tomorrowland. 50 esinejat, 800 slaidi ettekandeid ja festivalilaadne õhustik Kultuurikatlas garanteerisid ürituse enneolematu edu: külalised 28 erinevast riigist hindasid selle seni parimaks korraldatud ettevõttesiseseks ürituseks.

Vaata lähemalt siit.

Noored said omakorda loovuse tööle panna noortekonkursil Taeva Pesamuna, kus tuli 48 tunni jooksul lahendada etteantud ülesanne. Nimelt tuli välja mõelda kampaania, mis kutsuks inimesi suhtuma negatiivsete kommentaaride kirjutajatesse empaatiaga ja vähendama internetis levivat vihakõnet. Konkursist võttis osa 56 tiimi ning võidutööks osutus Maria Rahamäe ja Daniil Golubevi koostatud kampaania "Piis näita siis":

http://defol.io/kuldmuna/2019-hola

Kuldmuna 2020 lisainformatsioon on leitav kodulehel.