Turundus
Turundus
Link kopeeritud!

Seadus, millest vähesed kuulnud on: Eesti firmadel ei tohi olla täiesti ingliskeelset veebilehte

 (27)
Seadus, millest vähesed kuulnud on: Eesti firmadel ei tohi olla täiesti ingliskeelset veebilehte
Foto: Andres Putting

Eesti firmadel on tihtilugu veebileht, mis on täielikult ingliskeelne. Mõnel juhul on see suunatud vaid mõne välisriigi auditooriumile, kuid seadus ei halasta: keeleseadus sätestab selgelt, et kõikide Eesti firmade veebilehed peavad vähemalt osaliselt olema ka eesti keeles loetavad, kirjutab portaal Geenius.ee

Seaduses on märgitud, et kui Eestis registreeritud asutusel, äriühingul, mittetulundusühingul, sihtasutusel või füüsilisest isikust ettevõtjal on avalikkusele suunatud võõrkeelne veebileht, peab see sisaldama vähemalt kokkuvõtvat eestikeelset teavet tema tegevusvaldkonna või pakutavate kaupade või teenuste kohta.

Sirvides mitmete laia haardega asutuste või ürituste veebilehti, võib üsna kiirelt leida selliseid, kus pole eesti keeles ainsatki sõna. Kui sellise veebilehe leiab aga keeleinspektsioon, siis järgneb asjale ametlik käik ning leht tuleb kiiremas korras ümber teha.

Keeleinspektsiooni peadirektori Ilmar Tomuski sõnul on inspektsioonile veebikülastajad sellistest lehtedest viimase aasta jooksul teada andnud üheksal korral, kuid inspektsioon on ka ise läbi viinud "haaranguid", mille raames on kontrollitud teenindusettevõtete ning reisikorraldajate veebilehti. Nende seirete puhul on ka seadust rikkuvaid lehti leitud.

Loe edasi portaalist Geenius.ee