Turundus
Turundus
Link kopeeritud!

VIDEO: Miks mõned brändid inimestele korda lähevad ja teised mitte?

 (6)
Google otsingumootori avaleht
Google otsingumootori avalehtFoto: Kuvatõmmis

Selleks, et bränd inimesele korda läheks, peab olema suurepärane toode, aga ainult sellest ei piisa enam, tõdes globaalse brändiuuringu Meaningful Brands tulemsui Idea Groupi uuringute juht Mauri Sööt.

Eesti brändikiindumise edetabelis kolm esimest brändi on päästeamet, Eesti kui bränd ja politsei- ning piirivalveamet. Söödi sõnul ei kujuta inimesed ilma nende kaubamärkideta oma elu ette.

Lisaks suurepärasele tootele peab bränd Söödi sõnul parandama inimese isiklikku heaolu. „Selles mõttes, et kuidas bränd aitab korraldada minu elu, teha minu elu lihtsamaks ja jätta mulle rohkem vaba aega,“ rääkis ta.

Lisaks on tema sõnul oluline ka emotsionaalsuse aspekt. „Kuidas brändid meid õnnelikumaks teevad. Kuidas me brändide tarbimise tulemusel oma eluga rohkem rahul oleme,“ selgitas ta.

Videos räägib brändide olulisusest inimeste jaoks ka ülemaailmse juhtiva kommunikatsiooni-ja turunduskontserni Havas Media Insight & Research Director Jordi Guix Hispaanist, kelle erialaks ongi kliendi- ja brändi sisekaemused.