200 000 klienti kustutasid korraga oma Uberi kontod

 (80)
Immigratsioonikeelu meeleavaldused USAs
Immigratsioonikeelu meeleavaldused USAsFoto: KATE MUNSCH, REUTERS

Enam kui 200 000 inimest kustutasid oma Uberi kontod, kui firma ei läinud kaasa taksojuhtide streigiga president Trumpi immigratsioonikeelu vastu.

Eelmisel laupäeval toimus New Yorgis taksojuhtide streik president Donald Trumpi immigratsioonikeelu vastu. Protestis ei võtnud osa Uberi juhid, kes jätkasid John F. Kennedy nimelise lennujaama klientide teenindamist.

Kui muidu tõstab Uber sõidutasusid vastavalt asukohapõhisele nõudmisele, siis streigi ajal hinda ei tõstetud ning selle tõttu süüdistati firmat taksojuhtide streigist kasu lõikamises. Veel enam, Uberi tegevjuht Travis Kalanick oli ka presidendi majandusnõukogu liige.

Kliendid reageerisid Uberi käitumisele kiiresti. Sajad tuhanded liikmed kustutasid Uberi äppi ning ettevõte pidi looma uue automaatse süsteemi, et järsu muutusega toime tulla.

Neljapäeval otsustas Uberi juht Trumpi majandusnõukogu liikme kohalt tagasi astuda ja lõpetas nõukogu koosolekutel osalemise. "Nõukoguga liitumine ei olnud mõeldud presidendi ja tema seisukohtade toetamisena, kuid kahjuks said inimesed sellest valesti aru," ütles Kalanick.