49-eurone Nokia 3310 on uues versioonis suurema ekraaniga

 (91)
49-eurone Nokia 3310 on uues versioonis suurema ekraaniga
Nokia 3310Foto: Scanpix/ Reuters

Pühapäeval tutvustas Soome firma HMD Global Barcelonas uues kuues Nokia kunagist menuktelefoni 3310, mis 2000. aastal oli maailma populaarseim telefonimudel.

Toona võlus telefon ussimängu, tugeva korpuse ja kauakestva akuga. Uus telefon on originaalist suurema ekraaniga ja maksab vaid 49 eurot. Telefoniga saab rääkida 22 tundi ja laadimiseta võib ta aku ooterežiimil kesta terve kuu. Paljud nutitelefoniomanikud näevad selles erksavärvilises telefonis varutelefoni, kirjutab Reuters.

Analüütikud tervitavad retrogambiiti, kuid see ei ole ainus mudel, mis tuleb müügile. HMD toob turule ka keskmise hinnaklassi ehk 139 kuni 299 eurot maksvad mobiiltelefonid.

2014. aastal müüs kunagi mobiiltelefonide turgu valitsenud Nokia oma halvas seisus mobiiltelefoniäri Microsoftilt seitsme miljardi dollari eest, jäädes mobiilsidevõrkude kompaniiks, kellel on suur patendiportfell. Läinud aastal sai Soome firma HMD Global Nokia brändi kasutusõiguse 10 aastaks. Ettevõtet juhib Nokia eks-juht ja firmal on Hiina elektroonikagigandi Foxconni toetus.

Tööstusharu analüütikud peavad Nokia 3310 2017. aasta üheks hitttooteks.

„HMD-l on retrohitt,” ütles Forrester Researchi tarbeelektroonikaanalüütik Thomas Husson.

Seotud lood:

Originaal 3310 müüdi 126 miljonit telefoni, millega telefon on maailma ajaloo müügiedult 12. kohal. 12-st suurima müügieduga telefonimudelist üheksa on Nokia omad.

Uues telefonis on olemas kunagine ajaraiskamisotstarbeline ussimäng.

HMD teatas, et tema kolm nutitelefoni hakkavad kasutama Google Android-operatsioonisüsteemi.

„Meie tulevik on Androidi nutitelefonides,” ütles HMD Globali juhatuse esimees Arto Nummela.