Aafrika rikkaimale naisele Isabel dos Santosile esitati süüdistus vara omastamises

 (20)
Aafrika rikkaimale naisele Isabel dos Santosile esitati süüdistus vara omastamises
Isabel dos SantosFoto: TOBY MELVILLE. REUTERS

Angola prokuratuur esitas Aafrika rikkaimale naisele Isabel dos Santosile ametliku süüdistuse vara omastamises. Peaprokurör Hélder Pitta Gros teatas, et süüdistused on seotud ajaga, kui dos Santos oli riikliku naftafirma Sonangol juht.

Lisaks dos Santosile esitati süüdistus veel mitmele inimesele, vahendab BBC News.

Pitta Gros ütles, et kõigi välismaal elavate süüdistatavate kohta antakse välja rahvusvaheline vahistamismäärus, kui nad end Angola võimudele üles ei anna.

„Isabel dos Santosit süüdistatakse raha väärkasutamises ja omastamises töötamise ajal Sonangolis ning talle esitati seega teiste kuritegude hulgas süüdistus eelkõige rahapesu, mõjuvõimuga kauplemise, kahjustava juhtimise ... dokumentide võltsimise kuritegudes,” ütles Pitta Gros pressikonverentsil eile õhtul.

Juurdlus dos Santosi tegevuse üle Sonangoli juhina 18 kuu jooksul alates 2016. aasta juunist algatati pärast seda, kui tema järeltulija selles ametis Carlos Saturnino andis võimudele teada väidetavatest ebaseaduslikest rahaülekannetest.

Sel nädalal lekkisid dokumendid, milles väidetakse, et Angola endise presidendi José Eduardo dos Santosi tütar Isabel dos Santos on oma 2,1 miljardi dollari suuruse varanduse kokku ajanud riiki lüpstes ja korruptsiooni kaudu.

Ekspressi konverents 2020