Aas põhjendas Nordica lahkumist Tallinnast: allhange hoiab kasumis

 (36)
Taavi Aas
Majandusminister Taavi AasFoto: Priit Simson

Suuremate lennufirmade poolt pakutavad odavad piletihinnad ei võimalda majandusministri selgituse kohaselt Nordical Tallinna Lennujaamast lähtuvate liinide teenindamisega jätkata.

Nordica on leidnud täna hea ärilise niši – osutada teenust suurtele lennufirmadele ning sellele keskendumine hoiab ettevõtte tegevuse kasumis,” ütles Ärilehele majandusminister Taavi Aas, kes ühtlasi täidab ka Nordika üldkoosoleku rolli.

Nordica tegutseb ministri sõnul väga konkurentsitihedal turul, mis võimaldab reisijatel osta lennupileteid odava hinnaga. Kuid just konkurents mõjutab väga tugevalt Nordica äri.

Tallinna lennujaam sihtkohana kasvab pidevalt ja eelkõige konkureerime me suurte lennufirmadega, kes suudavad pikema perioodi vältel müüa pileteid odavamalt,” rääkis Aas. „Mõistagi tuleb teravalt hoida silma peal koduturul toimuval. Juhul kui ruumi tekib, siis tuleb hakata taas lendama rohkem ka Tallinnast.”

Nordica teatas täna, et lahkub kokku kaheksa Tallinnast lähtuva lennuliini teenindamisest , andes kolm lennuliini (Stockholm, Brüssel, Varssavi) üle oma koostööpartnerile LOTile ja lõpetades lendamise veel viiel liinil (Trondheim, Vilnius, Kiiev, Kopenhaagen, Viin).