Aasia sadamad keelavad koroonaviiruse kartuses ühel kruiisilaeval silduda

 (8)
Westerdami kruiisilaev, mida saadab Tai piirivalvelaev.
Westerdami kruiisilaev, mida saadab Tai piirivalvelaev.Foto: ANGELA JONES, via REUTERS/Scanpix

Tai on värskeim lisandus nende riikide nimistus, kes on seal maabuda soovivale kruiisilaevale koroonaviiruse hirmus punast tuld näidanud. Samas pole seni laeva pardal ühtegi viirusesse haigestunud inimest registreeritud.

Kruiisilaev Westerdam on sunnitud sihitult mööda Lõuna-Hiina merd sõitma, kuna ükski sadam ei ole nõus talle maabumisluba andma, kirjutab Financial Times. Värskeim riik, kes on keelanud koroonaviiruse hirmus laeval maabuda, on Tai.

Teisipäevaks oli kruiisilaev, mille pardal on kokku rohkem kui 2000 reisijat ja meeskonnaliiget, jõudnud Vietnami lõunatippu. Selleks ajaks olid laeval keelanud silduda nii Jaapan – mis pidi olema algselt laeva lõppsihtkohaks – kui ka Filipiinid.

Westerdami väldivad Aasia sadamad seetõttu, et kuigi selle laeva pardal pole seni olnud ühtegi koroonaviirusesse nakatunut, tabas selline saatus üht teist kruiisilaeva, Diamond Princessi, mis seisab praegu Jaapani Yokohama sadamas karantiinis. 135 selle pardal olnud inimest on koroonaviiruse kahtlusega haiglasse viidud, ülejäänud 3600 reisijate ja meeskonnaliiget on laeval karantiinis vähemalt 19. veebruarini.

Täbar olukord, kuhu kruiisilaev Westerdam on tänaseks sattunud, illustreerib hästi järjest kasvavat hirmu, mida uus üleilmne viirus on erinevates riikides külvanud. Selle tulemusel on mitmed riigid hakanud rakendama oluliselt karmimaid kaitsemeetmeid, kui tegelikult selleks põhjust on. „Ei anna luba silduda,” teatas Tai asepeaminister Anutin Charnvirakul teisipäeval sotsiaalmeedia vahendusel.

Seotud lood:

Westerdami opereeriv Holland America Group, kelle peakontor on USAs Seattle’is, oli enne seda teatanud, et laev sildub Tai suurimas sadamas Laem Chabangis 13. veebuaril selleks, et reisijad saaksid maha minna ning koju tagasi lennata. Ettevõte ütles, et on teadlik Tai valitsuse otsusest.

„Me püüame praegu leida sellele olukorrale lahenduse ja anname sellest esimesel võimalusel teada,” teatas laevafirma. Ka kinnitas ettevõte, et Westerdami ei ole pandud karantiini ja hetkel ei kahtlustata ka ühelgi reisijal koroonaviirusse haigestumist.

Koroonaviirus COVID-19

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!