Aasta ettevõtja: elu võib ettevõtjate ja inimeste jaoks väga kalliks minna

 (14)
Jevgeni Kabanov
Jevgeni KabanovFoto: Priit Simson

2015. aastal Eesti Aasta Ettevõtjaks valitud tarkvaraettevõtte Zero Turnaround asutaja Jevgeni Kabanov ütleb, et Eestis on maksud niigi kõrged ning seega ei peaks uus valitsus neid tõstma. Eriti hulluks muudaks olukorra progressiivne ehk astmeline tulumaks.

„Kõige suuremaks murekohaks on maksupoliitika. Eesti maksud on nii kui nii väga kõrged, kui arvestada sotsiaalmaksu, aktsiise, käibemaksu ja muid kaudseid makse. Kui aga rääkida veel progressiivsest tulumaksust, siis hakkab siin ettevõtete ja inimeste jaoks juba väga kalliks minema," ütles Kabanov Ärilehele.

Muret valmistab talle ka ettevõtte maksustamise idee. Praegune variant soodustab investeerimist ja kasvu. See on erinevus, mis meid selgelt muust maailmast eristab ja Kabanov ei soovi, et see kaoks.

„Muudest teemadest tahaks näha jätkuvaid või kasvavaid investeeringuid haridusse, infotehnoloogiasse, kõrgtehnoloogiasse üldiselt ja idufirmade ökosüsteemi. Need võiks olla Eesti üks tuleviku kasvumotoritest. Palju tööd on juba selleks tehtud, aga ees on veel pikk tee," leidis Kabanov.