Aasta pärast Turbasse rongiga? Raudtee taastamist Turbani saadavad küsimärgid

 (7)
Tallinn - Haapsalu raudtee Riisipere lõik
Tallinn - Haapsalu raudtee Riisipere lõikFoto: Sven Arbet

ASi Lääne Raudtee juhatuse liige Rein Riisalu peab võimalikuks, et tuleva aasta 22. septembriks saab raudteerööpad Riisiperest Turbani maha panna, majandusminister Kristen Michali sõnul aga pole veel miski kindel, kirjutab Lääne Elu.

„See ei ole nii suur töö, et oleks põhjust rääkida aastatest. Rongiliiklus 2016. aasta lõpus on sellel lõigul täiesti reaalne,” ütles Riisalu.

Veolepingu saamiseks alustas Lääne Raudtee oma nõukogu esimehe Koit Uusi ja riigikogu liikme Lauri Luige eestvedamisel majandusminister Kristen Michaliga läbirääkimisi juunis. Riisalu kinnitusel on ministeerium
olnud konstruktiivne partner, kes mõistab raudteeühenduse vajalikkust Haapsalu ja Tallinna vahel.

„Asjad liiguvad kogu aeg,” ütles Riisalu vastuseks küsimusele, kas viimastel kuudel on läbirääkimistel ka edusamme tehtud.

„Eks ministeerium vaata lahendusi oma vaatenurgast, meie oleme valmis leidma raha, et raudtee valmis ehitada; rongid on riigi kontrolli all oleval Elronil olemas. Need võimalused tuleb nüüd omavahel kokku sobitada.”

Seotud lood:

Praegu ollakse Riisalu sõnul plaanidega küll veel graafikus, kuid aeg hakkab vaikselt täis tiksuma: et raudtee aasta pärast valmis saaks, tuleb otsused teha lähikuudel.

Kandev roll selles on Michalil.

Loe pikemalt Lääne Elust.