Aastavahetusel ilutulestiku raketist põlema läinud Nurmiko juht: aiandi taastamiseks kulub vähemalt aasta ja 3 miljonit eurot

 (92)
Nurmiko aiandi põleng
Nurmiko aiandi põlengu kahjustused.Foto: Jaanus Lensment

Nurmiko asutaja ja juht Jaak Ungerson ütles, et uusaastaööl põlenud Nurmiko aiandi taastamiseks läheb terve aasta ning see läheb maksma kolm miljonit eurot, vahendab ERRi uudisteportaal.

Ungersoni sõnul hävis umbes pool aiandist ning ülejäänud aiand sai kahjustusi. Ta ütles, et ettevõte saab tööd jätkata ca 5000 ruutmeetrisel kasvuhoone pinnal, 10 000 ruutmeetrit hävis täielikult.

"Jätkamiseks on vaja ehitada uued kasvuhooned. 10 000 ruutmeetrit kasvuhooneid koos sisustuse ja tehnoloogiaga maksab kolm miljonit eurot. Aega kulub taastamiseks minimaalselt aasta," sõnas Ungerson.

Politsei teatas reedel, et põlengu uurimiseks kriminaalmenetlust ei alustata, sest tegemist oli õnnetusjuhtumiga.

Saku vallas Juuliku külas põles uusaastaööl Nurmiko aiandi kasvuhoonete kompleks. Tulekahju sai päästeameti teatel alguse ilutulestiku raketist.

Nurmiko on üks Eesti vanimaid ja suurimaid aiandusettevõtteid, mille peamiseks tegevusalaks on lillekasvatus ning lillede, floristikatarvete ja aianduskaupade import ja hulgimüük.

Ekspressi konverents 2020