Adamson: Eestis on raamatupidajate ja juristide ületootmine

 (31)
Aivo Adamson.
Aivo AdamsonFoto: Madis Veltman

Starmani tegevjuhi Aivo Adamsoni hinnangul on Eesti haridussüsteem kiivas ehk kuigi meil on palju humanitaarainete õppimisvõimalusi, siis reaalainete osas on puudujääk.

"Eestis võiks haridussüsteemi ja tööturu juhtimine olla natukene teadlikum. Riik võiks nõudlust rohkem juhtida," vastas Adamson Ärilehe küsimusele, et kui lihtne on Starmanil spetsialiste tööle leida.

Adamsoni sõnul on meil palju humaniaarainete õppimisvõimalusi, aga reaalainete osas on puudujääk.

"Tööjõu puudujääk on rohkem inseneride poole peal. Näiteks kui me maanteeametis otsisime Lääne regiooni finantsjuhti, siis mul oli avaldusi 130, aga teeinseneride peale oli samal ajal ainult kolm avaldust. Süsteem on meil kiivas," leidis ta.

"Kui Eestis räägitakse, et me tahame saada Põhjamaade finantskeskuseks, siis mul tunne, et me pigem oleme haldusjuhtide, juristide ja raamatupidajate keskus. Fookus ei ole paigas," lisas Adamson.

Nõudlust ja pakkumist ei juhita Adamsoni hinnangul riigi tasandil piisavalt hästi. "Miks meil on nii? Miks meil on raamatupidajaid rohkem? Miks meil on ületootmine raamatupidajatel, juristidel ja haldusjuhtidel, aga inseneri teemad on tagaplaanil," imestas Adamson.

Loe Starmani plaanidest lähemalt tänasest Ärilehe intervjuust Aivo Adamsoniga!