Aeroflot kukkus suurde kahjumisse

 (10)
Aeroflot
AeroflotFoto: Andres Putting

Venemaa lennufirma Aeroflot puhaskahjum oli eelmisel aastal 17,15 miljardit rubla. Aasta varem oli lennufirma 7,34 miljardi rubla suuruses kasumis.

Aerofloti käive kasvas eelmisel aastal 9,9 protsenti 319,77 miljardi rublani, vahendab Vedomosti.

Need numbrid on saadud rahvusvaheliste raamatupidamisstandardite kohaselt koostatud aruandes. Veebruari alguses avaldatud idanaabri raamatupidamisstandardite kohaselt koostatud aruandes raporteeris lennufirma tugevatest kasvunumbritest.

Lennufirma finantsdirektor Šamil Kuršatov kinnitas ka nüüd, et ettevõte näitas oma tegevuses positiivset tulemust, kuid 17,1 miljardi rubla suuruse kahjumi tõid mitterahaline kohustuste ümberhindamine finantsliisingus ning lisaks muud ühekordsed korrektuurid, sealhulgas valuutakursi erinevuste korrigeerimine.

Kui eespool nimetatud tegurid välja arvata, oli grupi puhaskasum 10,8 miljardit rubla. Grupi tegevuskasum oli eelmisel aastal 11,3 miljardit rubla.

Aeroflot teatas, et käive regulaarlendudest kerkis eelmisel aastal kümnendiku võrra 253,6 miljardi rublani. Tšarterlendude käive aga langes 12,5 protsenti 15,02 miljardi rublani.

Aerofloti võlakoorem oli eelmise aasta lõpu seisuga 174,3 miljardit rubla. Aasta varem oli see summa 86,59 miljardit.