Ahne Jumalasulane? Peapastor ei taha avaldada, kuhu annetused lähevad

 (52)
Avaldamine ei ole Jumalale meelepärane
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv.Foto: Karin Kaljuläte

„Rahaarmastus on igasuguste halbade asjade juur," on kirjas Piiblis. Paraku leiab ka erinevate koguduste juurest inimesi, kes rahaasjades just kõige ausamad ei ole. Viimane näide tuleb Lõuna Baptistide kirikust USAs, Charlotte'is. Nad suudavad igal nädalavahetusel väidetavalt pelgalt annetuste teel kokku kraapida pool miljonit dollarit. Aga kuhu see raha kulub?

Kui paljude koguduste puhul saavad kulutuste üle otsustada ka selle liikmed, siis sealse koguduse liikmed on teadmatuses. Nad ei tea isegi seda, kui palju teenib peapastor Steven Furtick.

Viimasel ajal on mehe personaalne varandus sattunud teravama tähelepanu alla. Ta andis nimelt esimese intervjuu seitsme aasta jooksul. Ta jäi selle käigus kindlaks, et ei avalda ühtegi detaili kiriku ega enda rahalise seisu kohta. Ta ütles, et peab olema Jumala esindajana avameelne, kuid peab annetuste kasutamisest rääkides jääma diskreetseks:

„Tulla avalikult välja ja öelda - me oleme ära andnud nii palju raha ja vaadake, mida me oma finantsidega teeme - see tundub mulle kõige ülbema asjana, mida saaksin teha ja see rööviks mult võimaluse teha, mida Jeesus ütles, „kui sa annad, siis sa ei kuuluta teistele, kui palju sa oled andnud". Ma ei tahaks seda oma naisele ja lastele teha," vastas ta.

Ei ole siiski saladus, et Futricki kogudusel läheb väga hästi. Nad laienevad pidevalt ja ehitavad kalleid hooneid. Peapastor ise rajas hiljuti perele ligi 1500-ruutmeetrise häärberi. Just see on tekitanud küsimuse, kui palju mees ise teenib. Seni kuni koguduse liikmed annetavad ja vastuseid ei nõua jääbki see ilmselt saladuseks.

Seotud lood:

Ärileht on ka varem kirjutanud neist usumeestest, kes teiste usu arvelt rikastuvad:

Kuidas rumalatelt raha ära võtta: rahaahne pastori nahaalne petuskeem

Ära pööranud usujuht? Sellist jumalasulast pole enne nähtud