Air Balticu ja Lattelecomi juhid teenivad rohkem kui välismaa ametivennad

 (5)
Air Balticu juht Martin Gauss
Air Balticu juht Martin GaussFoto: Rauno Volmar

Läti riikliku lennufirma Air Baltic juht Martin Gauss ning Lattelecomi juht Juris Gulbis teenisid eelmisel aastal rohkem kui paljud nende välismaised kolleegid, vahendab Läti Delfi telesaadet De Facto.

Nii oli Gaussi enam kui miljon euro suurune mullune töötasu kõrgem kui Soome lennufirma Finnair juhil Pekka Vauramol, kes teenis 866 000 eurot. Gauss teenis ka rohkem kui Hollandi lennufirma KLM juht Albert Plesman, kelle töötasu oli eelmisel aastal 855 000 eurot.

De Facto toonitab, et KLMi ja Finnairi võib nimetada maailma lennundusturu liidriteks. Nii vedas KLM eelmisel aastal kümme korda rohkem reisijaid kui Air Baltic ning Finnair peaaegu neli korda rohkem.

Gauss ise seda teemat ei kommenteerinud, samuti ei teinud seda transpordiminister Uldis Augulis, põhjendades, et lennufirma palgad ja boonused kinnitab ettevõtte nõukogu.

Läti teine lahke ettevõte on Lattelecom, mille juht Juris Gaubis teenis mullu 313 242 eurot. De Facto märgib, et Gaubise palk oli kolm korda kõrgem kui teiste Balti riikide telekommunikatsioonifirmade juhtide. Lattelecomi nõukogu keeldus firmajuhi palka kommenteerimast.