Airbaltic tühistas Läti poliitikute lennud

 (5)
Airbaltic tühistas Läti poliitikute lennud
AirBalticReuters/Scanpix

Raskustes Läti lennufirma Airbaltic ei tühistanud lende majanduslikel ega tehnilistel põhjustel, ütles valitsust lennufirma küsimustes nõustava konsultatsioonifirma esindaja Kārlis Krastiņš teisipäeval. Krastiņš viitas asjaolule, et kõigile tühistatud lendudele olid kojusõiduks pileti ostnud Läti poliitikud.

"Peame Bertolt Flicki tegevust arulagedaks," ütles Krastinš Airbalticu sakslasest tegevjuhile viidates, vahendab BNS.

Peaminister Valdis Dombrovskis rääkis ajakirjanikele, et Airbalticu lendude tühistamisega tegi Flick avalikult destruktiivse sammu, põhjustades lennufirmale otsest ja kaudset kahju.

"Arvatavasti pole juhus, et see juhtub valimiseelsel nädalal," lisas Dombrovskis.

Airbalticu lendude tühistamise tõttu olid teiste seas president Andris Bērziņš ning välisminister Ģirts Valdis Kristovskis sunnitud kauemaks Brüsselisse jääma.

Airbaltic tühistas esmaspäeval ja teisipäeval edasi-tagasi-lennud Brüsselisse, Berliini, Stockholmi, Tallinnasse ja Vilniusesse.

Läti justiitsminister Aigars Štokenbergs ütles teisipäeval, et transpordiministeerium on esitanud prokuratuurile taotluse algatada võimaliku pettuse uurimiseks kriminaalasi Flicki suhtes.

Peaminister Dombrovskise pressiesindaja Martinš Panke on varem öelnud, et Airbalticu vähemusosanik Baltijas Aviacijas Sistemas (BAS), millest Flickile kuulub 50 protsenti, on püüdnud Läti äriregistris registreerida olematuid Airbalticu aktsiaid.