airBalticu masskoondamine tabab ka Eesti töötajaid

 (5)
airBalticu masskoondamine tabab ka Eesti töötajaid
AirBalticReuters/Scanpix

Lennukompanii airBaltic koondab sadu töötajaid, nii stjuardesse, piloote kui ka lennutehnikuid, tööst jääb ilma ka osa Eestis asuvaid lennufirma töötajaid.

Töötukassa kinnitas, et korraldab airBalticust koondatavatele töötajatele õppepäevi, et nad saaksid võimalikult valutult omale uue töökoha leida.airBaltic on taotlenud Eesti töötukassalt koondamiseks ka hüvitist. Kui palju Eestis asuvaid airBalticu töötajaid koondatakse, ei osanud töötukassa eile veel välja tuua, kirjutab Äripäev.

airBaltic plaanib koondada 500 inimest, avaldas Läti lennundusametühingute liit uudisteportaalile Nozare.lv.

Koondamine toimub samamoodi nagu mujal ettevõtetes, kus ettevõtted püüavad töötajaile võimalikult vähe kompensatsiooni maksta, väitsid ametiühingud. airBaltic pakub samas töötajaile võimalust lahkuda ka vastastikusel kokkuleppel, lubades sel juhul välja maksta kahekordse kompensatsioonisumma.

Koondamine tuleneb eeskätt vanade Fokker 50 lennukite kasutamise lõpetamisest. Koondamise teine põhjus on reiside arvu vähendamine. airBaltic andis senini tööd rohkem kui tuhandele inimesele, kellest 400 olid stjuardessid ja stjuuardid.