Airbnb kavatseb koondada veerand töötajatest, nende arv küündib paari tuhandeni


Airbnb
AirbnbReuters/Scanpix

Majutusteenust vahendav internetiplatvorm Airbnb plaanib koroonaviiruse tekitatud kriisi tõttu koondada ligi 1900 inimest ehk umbes 25 protsenti kõikidest töötajatest, kirjutab CNBC.

„Me elame oma elu kõige piinarikkama kriisi ajal ja kui see algas, siis peatus reisimine üle maailma," seisis ettevõtte tegevjuhi Brian Chesky töötajatele saadetud kirjas. „Airbnb äri on saanud tugeva löögi ja ennustame, et selle aasta käive saab olema poole väiksem kui mullu."

Airbnb'l on umbes 7500 töötajat. Chesky sõnul peatab ettevõte kõik hotellide ja transpordiosakonnaga seotud projektid. „Reisimine saab uues maailmas olema teistsugune ja me peame Airbnb'd vastavalt arendama," sõnas Chesky.

Tegevjuhi sõnul saavad koondatud töötajad hüvitisena 14 nädala palga, millele lisandub üks nädal iga töötatud aasta eest. Samuti pakub Airbnb koondatud töötajatele tervisekindlustust 12 kuud pärast töölt lahkumist.

Tänavune aasta on Airbnb'le väga rängalt mõjunud. Möödunud kuul teatas ettevõte, et peatab uute töötajate palkamise ja turundustegevuse, kärbib juhtide palku ega maksa tänavu välja boonuseid.

Möödunud aastal jäi Airbnb 674 miljoni euroga kahjumisse.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!