Aivo Pärn: ei näe probleemi, kui naine pole juht

 (33)
Aivo Pärn: ei näe probleemi, kui naine pole juht
Foto: Andres Putting

Naised sobivad ettevõtte või organisatsiooni juhiks, kuid nad ei tohiks ära unustada oma looduse poolt antud funktsioone, ütles bussifirma GoBus juhatuse esimees Aivo Pärn Delfile.

"Oleneb, mis alal, võibolla igale poole naine juhiks ei sobi, aga ma ei näe probleemi selles, kui naine on juht," lausus Pärn.

Pärn ütles, et kuigi GoBusis naisjuhte pole (välja arvatud bussijuhi kohal) puutub ta igapäevaelus nendega kokku päris palju. "Enamikus on ikka mehed, see on ju Eesti värk," lisas ta.

Koosolekutel saavad naised tema sõnul rohkem sõna. "Nad saavad rohkem sõna võtta, sest viisakas on nad ära kuulata," rääkis Pärn.

"Aga siin ongi küsimus, et kas naine peab olema juht. Naise funktsioon ühiskonnas on midagi muud, kui juht olla. Ma ei näe probleemi ka selles, kui naine ei ole juht," sõnas Pärn.

"Meil on Eestis kõige suurem probleem iive, et me üldse alles jääksime, kui naised hakkavad juhtimisele rõhku panema ja oma muud funktsioonid, mis neile looduse poolt on pandud, ära unustavad, siis on ka pahasti."

"Ma ei taha sellega kindlasti seda öelda, et naine ei võiks olla hea juht," lisas Pärn.