Ajaleht Harju Uudised on sulgemisohus

 (5)

Harjumaal augustikuus ilmuma hakanud ajaleht Harju Uudised võib tõenäoliselt lõpetada ilmumise, kuna omanik viis toimetusest ära juba suurema osa arvuteid.

Üks Harju Uudiste töötaja ütles ETAle, et esmaspäevase seisuga oli Jüris asuvas ajalehe toimetuses alles veel kaks arvutit, millega aga lehte teha ei saa. Lehe vastutav väljaandja Margus Soom töötajate kõnedele ei vasta ja ajalehe tuleviku osas puudub igasugune teave.

Ajalehe endine peatoimetaja Jaanus Kulli ütles ETAle, et arvutid on siiski toimetusse tagasi toodud. “Vara on veel öelda, kas leht kinni pannakse, ütleksin, et asjad on segased,” lausus Kulli, kes on enda sõnul andnud vastutavale väljaandjale oma lahkumisavalduse.

“Tegelen siiski toimetuse asjadega veel edasi, sest mina selle meeskonna kokku panin ja tunnen, et vastutan nende ees,” lausus Kulli. “Et laev oleks põhja läinud, seda ei saa veel öelda,” lisas ta.

Ajalehe vastutava väljaandja Margus Soomiga ei õnnestunud ETAl ühendust saada.

Harju Uudised hakkas ilmuma augustikuus ja seni on nädalalehte ilmunud viis numbrit. Harju maakonnas ilmuvad veel maakonnaleht Harjumaa ning nädalaleht Lääne-Harju Ekspress.