Alajõe: 2012. aastal jätsime võimaluse tagasinõude suurust Ermamaalt uuesti hinnata

 (16)
Maria Alajõe
Enn Vetemaa, Maria AlajõeFoto: Tiit Blaat

2012. aastal EAS-i juhatuse esimehena ametis olnud Maria Alajõe ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Ärma talule antud toetuse tagasinõude otsuses 2012. aastal jäeti võimalus tagasinõude määr 2016. aastal uuesti hinnata.

Kas keegi kasutas 2012. aastal oma ametipositsiooni, et osaühingu Ermamaa tagasinõude menetlemisel EAS-i otsust mõjutada?

Ei. 2012. aasta otsust valmistati päris pikalt ette. Kuude kaupa pärast seda, kui president Ilves oli valitud teist korda ametisse. Arutasid juristid, erinevad projektiga seotud inimesed, kuidas edasi käituda. Ei, ma ei arva, et me oleks keegi seda mõjutanud.

Kuidas saab otsuses öelda, et osaliselt läheb tingimuste täitmisena arvesse presidendi tuhandete külaliste võõrustamine Ärma talus, kui presidendi ametiajaks ehk kümneks aastaks oli Ermamaa projektipõhine tegevus peatatud?

2012. aastal me kaalusime ja hindasime otsust kuude kaupa. See oli keeruline otsus ja usun, et tol hetkel tegime juriidiliselt õige otsuse ja me jätsime tegelikult selles samas otsuses võimaluse seda tagasinõude määra uuesti hinnata. /--/ Leidsime, et see otsus tuleb 2016. aastal uuesti vaadata üle.

Intervjuud Maria Alajõega vaata ERRi uudisteportaalist!