Alta Capital: loodame tehingud lõpule viia aasta teises pooles


Alta Capital teatas, et kui Kalevi ja Terega saavutatakse uus kokkuleppe, võidakse pooleli jäänud ostu-müügitehingud lõpule viia käesoleva aasta teisel poolel.

Ettevõte tunnistas, et ebasoodsad arengud aktsia- ja krediiditurgudel ei võimaldanud pooltel täita sõlmitud kokkuleppeid varem kokku lepitud raamistikus ja tähtaegadel.

Alta Capital Partners sõlmis eelmise aasta septembris ostu-müügilepingu AS Kalev Chocolate Factory, AS Tere ja nende sidusettevõtjate omandamiseks AS-ilt Kalev ja AS-ilt Rubla. Tehingute lõpuleviimine pidi toimuma käesoleva aasta 30. mail.

Alta Capital Partnersi juhi Indrek Rahumaa sõnul pole ettevõttel sõlmitud lepingute kohaselt kohustust tasuda leppetrahvi või hüvitada kahju.

"Tasutud ettemaksu nõuame tagasi juhul, kui uut tehingut ei tule. Hetkel seda nõuet veel ei esita, kuna jätkame läbirääkimisi," ütles Rahumaa arileht.ee-le.

Täna teatas AS Kalev börsile, et tehing jääb pooleli ning ettevõtte ootab uusi ostupakkumisi.

"Kuigi Kalevil on see õigus, siiski usume, et uue tehingu tegemine olemasolevate poolte vahel on tõenäolisem," kommenteeris Rahumaa Kalevi avatust teistele ostupakkumistele.

Target Ärileht