Altkäemaksu andmises kahtlustatav Sarapuude väimees läheb kohtus kokkuleppele

 (52)
Margo Tomingas, Oliver Nääs
Margo Tomingas, Oliver NääsFoto: Andres Haabu

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu väimees ja ATKO Grupi juhatuse liige Margo Tomingas on altkäemaksu andmises süüdistatavana kohtu all. Harju maakohtus selgus, et ta on valmis kokkuleppemenetluseks. Tomingas juhtis altkäemaksuloosse segatud bussifirmasid ja oli seal juhatuse liige, kirjutab Äripäev.

"Oleme valmis kokkuleppemenetluse läbirääkimisteks," teatas Tomingas Harju maakohtule.

Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Endla Ülviste ja Tominga kaitsja AB Lextal vandeadvokaat Oliver Nääs ütlesid, et peavad läbirääkimisi kokkuleppemenetluse tingimuste üle.

Sarapuude väimees Margo Tomingas on Harjumaa Liinide, MTG, ATKO Trans ja ATKO Liinide juhatuse liige. Tomingas toimetab nii usinalt, et sai mullu suvel Põhja ringkonnaprokuratuurilt süüdistuse kaitseväe protokolliteenistuse spetsialistile Kristjan Varikule suures ulatuses altkäemaksu andmises.

Varik sai Harjumaa Liinid, MTG, ATKO Trans, ATKO Liinid ja Järve Bussipark juhatuse liikmelt Margo Tomingaselt süüdistuse järgi altkäemaksuna 51 653 euro eest vara. Varik tellis omakorda nendelt ettevõtetelt kahe aasta jooksul kaitseväe protokolliürituste ja kohtumiste jaoks transporditeenuseid ja rentis sõidukeid kokku 154 korda ligi 180 000 euro eest.

Seotud lood:

Süüdistuse järgi andsid Tomingase juhitud ettevõtted Variku kasutusse sõiduauto Lexus GS300 V6 ja BMW X5. Lisaks sai Varik endale õhksoojuspumba ja ülejäänud vara anti talle üle sularahana ühe firma vahendusel fiktiivsete arvete alusel.

Loe pikemalt Äripäevast!