Altkäemaksus kahtlustatav Eesti Raudtee juhatuse liige lasti lahti

 (32)
Eesti Raudtee peahoone
Eesti Raudtee peahooneFoto: Rene Suurkaev

Tulenevalt asjaolust, et 15. detsembril 2017 peeti Sergei Fedorenko Kaitsepolitseiameti poolt kinni kuriteos kahtlustatavana altkäemaksu võtmises ning temaga seoses on algatatud kriminaalasi, on AS-i Eesti Raudtee nõukogu otsustanud lõpetada temaga töölepingu poolte kokkuleppel.

Sergei Fedorenko volitused äriühingu Eesti Raudtee juhatuse liikmena lõpevad tema tagasikutsumisel äriühingu nõukogu poolt ning kui vastavad äriregistri kanded saavad teostatud.

“Meie jaoks on tegemist äärmiselt taunitava juhtumiga. Kindlasti pole kuriteos kahtlustatava juhatuse liikme jätkamine Eesti Raudtees aktsepteeritav ning seetõttu oleme nõukoguga otsustanud tagandada Sergei Fedorenko tema ametikohalt,” ütles AS-i Eesti Raudtee nõukogu esimees Priit Rohumaa.

Koos lepingu lõppemisega loobus Sergei Fedorenko mis tahes äriühingut puudutavatest olemasolevatest või tekkivatest nõuetest ja hüvitistest.

Harju maakohus võttis 16. detsembri õhtul Fedorenko vahi alla, sest teda kahtlustatakse altkäemaksu võtmises. Kohus jätab Fedorenko vahi alla kaheks kuuks. Lisaks temale võeti eeluurimise ajaks vahi alla altkäemaksu andmises kahtlustatav isik, kelleks on Ärilehe andmetel ettevõtte E.R.S. juhatuse esimees Sergei Balõbini.

Kuriteokahtlustused on seotud Eesti Raudtee juhatuse liikme tööülesannetega.

Kriminaalmenetlus on alustatud karistusseadustiku paragrahvide alusel, mis käsitlevad altkäemaksu andmist ja võtmist.

Ekspressi konverents 2020