Altkäemaksuskandaal jätab Läti Raudtee 21 miljonilisest laenust ilma

 (4)
Magonise vabastamine Riia keskvanglast
Magonise vabastamine Riia keskvanglastFoto: Delfi.lv

Läti Raudtee endist juhti Uģis Magonist kahtlustatakse suures mahus altkäemaksu võtmises, mis on mõjunud riigiettevõtte mainele nii halvasti, et üks potentsiaalne võlausaldaja keeldus andmast praktiliselt juba kokkulepitud 21 miljoni euro suurust laenu.

Kuigi Läti võimud püüavad väita, et Magonise juhtumil ei oma suurt mõju Läti Raudtee kui ettevõtte jaoks, tuleb siiski nüüd tunnistada, et mainekahju on osutunud üsna arvestatavaks ning nüüd on sellega seoses käes ka esimene reaalne tagasilöök, kirjutas Läti venekeelne Delfi.

Nimelt teatas Põhjamaade Investeerimispank, et ei anna Läti Raudteele 21 miljoni euro suurust laenu, mida oleks kasutatud riikliku raudteefirma veduripargi uuendamiseks. Vahetult enne Magonise skandaali avalikuks tulekut oldi jõutud põhimõttelise nõusolekuni see laen lätlastele anda.

Läti Raudtee endine juht Uģis Magonis vahistati augustis, kui ta oli tagasiteel Eestist Lätti.

Kahtlustuse kohaselt võttis ta vedurihanke eest pool miljonit eurot altkäemaksu Eesti ühelt kõige rikkamalt ettevõtjalt Oleg Ossinovskilt, kelle firma Skinest müüs Läti raudteele neli vedurit.

Eile vabastati Magonis Riia keskvanglast 400 000 euro suuruse kautsjoni vastu, mis on kõige suurem kautsjon, mis eales Lätis määratud on.