Ametiühingu süüdistus: AS Sokotel on hakanud usaldusisikut kiusama

 (20)
Ametiühingu süüdistus: AS Sokotel on hakanud usaldusisikut kiusama
Foto: Tiit Blaat

AS-i Sokotel ning Eesti Teenindus- ja Kaubandustöötajate Ametiühingu (ETKA) üle aasta kestnud kollektiivläbirääkimised jõudsid ummikseisu, kuna AS Sokotel keeldub kohtlemast oma töötajaid võrdselt.

SOK kontserni tütarfirma AS Sokotel on läbirääkimiste käigus algusest peale näidanud üles soovimatust kollektiivlepingut sõlmida, kuni selleni välja, et tööandja on asunud tööalaselt kiusama läbirääkimistel osalenud usaldusisikut.

Raskete ja keeruliste läbirääkimiste käigus jõuti siiski lepingu viimaste punktideni, kuid läbirääkimised katkesid eile, s.o 25. veebruaril tööandja soovimatuse tõttu tagada kõikidele töötajatele palgatõus võrdsetel alustel.

Hoolivust töötajatesse saab näidata tegudega, mitte pelgalt sõnadega ja veenda on tarvis töötajaid, et nende huvidega arvestatakse äritegevuse korraldamisel.

Sokotel pöördus riikliku lepitaja poole

Pärast ligi poolteist aastat kestnud läbirääkimisi ametiühingu esindajatega pöördus AS Sokotel riikliku lepitaja poole kokkuleppe sõlmimiseks.

Sokoteli tegevdirektori Anu Soosaare sõnul pöördus tööandja riikliku lepitaja poole, kellelt loodab läbirääkimistele objektiivset hinnangut ja abi lepinguni jõudmisel. Tööandja on lepinguni jõudmisest huvitatud ja on teinud selleks kõik endast oleneva, teatas hotell.

„Me ei lähe ajalukku ainsa tööandjana, kes on riikliku lepitaja poole pöördunud, kuid kindlasti on haruldane, et just tööandja otsib aktiivselt lahendust lõpliku kokkuleppe sõlmimiseks," ütles Soosaar. „Meie normaalne äripraktika on arvestada töötajate heaolu ja turuolukorraga, oleme huvitatud siduvatest kokkulepetest töötajate esindajatega."

Tööandja loodab, et lepingu sõlmimine Sokoteliga kannustab ametiühingut keskenduma rohkem terve hotelli- ja restorani valdkonna kollektiivleppele, nii nagu on see pikkade ametiühingutraditsioonidega Soomes.