Ametiühingud leiavad koalitsioonileppest enda jaoks olulisi punkte: esmamuljed on pigem positiivsed

 (8)
Ametiühingute esindajad tänasel kohumisel
Ametiühingute esindajad tänasel kohumiselFoto: erakogu

Loodava valitsuskoalitsiooni poliitikud kohtusid ametiühingute esindajatega, et koostöö valitsuse ning ametiühingute vahel jätkuks ja koalitsioonilepingu punktid, mis puudutavad töötajate huve, saaksid ellu viidud.

Keskerakonna esindaja, regionaalministri kandidaat Jaak Aab sõnas, et täna ametis olev peaminister Jüri Ratase valitsus on taastanud kolmepoolsed kohtumised valitsuse, tööandjate ja ametiühingute vahel ning mitmed ettepanekud töötajaid esindavatelt organisatsioonidelt on jõudnud nii erakondade valimisplatvormidesse kui ka koalitsioonileppesse.

„Konstruktiivse koostöö jätkumine ametiühingutega on tulevase valitsuse jaoks oluline. Mitmed punktid koalitsioonilepingus on sellised, millega ametiühingud on päri, sealhulgas tervishoiu valdkonna ettepanekud või renditööjõudu puudutav seadusandlus, mis tuleb ka meie hinnangul üle vaadata,“ rääkis Aab.

Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson ütles, et muljed koalitsioonilepingust on pigem positiivsed ning ametiühingud usaldavad, et loodav koalitsioon kirja pandud põhimõtted ka ellu viib.

„Kolme erakonna poolt kokku lepitus paistsid välja meie põhimõtted tervishoius, kus on eriti oluline just esmatasandi arstiabi tugevdamine, aga ka soov kaitsta enam töötajaid ja nende õigusi,“ rääkis Peterson.

Ta sõnas, et koalitsioonilepingus on ametiühingute jaoks olulisi punkte ning nad on valmis tegema valitsusega tihedat koostööd, et lahendada ametiühingute jaoks olulised murekohad.

Seotud lood:

„Tööinspektsioon vajab rohkem ressurssi oma tööülesannete täitmiseks, taotleme muu hulgas töösuhete reformi ja töötajate usaldusisikute suuremat kaitset, aga ka streigiõiguse läbivaatamist,“ tõi Peterson välja.

Koalitsioonilepingu üks punkt toobki välja, et täpsustada soovitakse streigi ja läbirääkimiste korraldust eesmärgiga reguleerida paremini töötajate ja tööandjate õigusi ning kohustusi.

„Oluline on kolmepoolse dialoogi jätkamine valitsuse, ametiühingute ja tööandjate keskliitude tasemel. See võimaldab leida sobivad lahendused ka koalitsioonilepingus täna mainimata muredele. Ametiühingud jälgivad ka pensioniküsimusi, et inimeste vanaduspõlv oleks tulevikus paremini kindlustatud,“ lausus Peterson.

Loodava valitsuskoalitsiooni esindajad kohtusid täna päeval juba tervishoiu valdkonna esindusorganisatsioonidega. Lähinädalatel jätkuvad kohtumised ka teiste valdkondade organisatsioonidega.