AMETLIK: Tuntud Eesti piimatööstus ostab Tere koos vara ja võlgadega

 (53)
Roland Lepp
Roland LeppFoto: Rauno Volmar

Maag Grupp teatas ametlikult, et on sõlmimas kokkulepet Tere emafirma nõuete omandamiseks või refinantseerimiseks.

"Tehingu õnnestumiseks on vaja, et saame Terele laenu andnud pankadega – Nordea ja DNB Pangaga kokkuleppele, kuidas omandada või refinantseerida pankade nõuded Tere vastu," selgitas Maag Grupi nõukogu esimees Roland Lepp.

"Pangad algatasid Elveda OÜ pankroti. Tere taotleb ettevõtte saneerimist, kuna ei jõudnud pankadega laenulepingute pikendamiseks kokkuleppele. Seepärast tegime Nordeale ja DNB Pangale ettepaneku Tere kohustuste refinantseerimiseks."

"Ettevõtte usaldusväärsuse taastamiseks on kõige olulisem Tere finantsprobleemide kiire lahendamine," ütles Lepp. "Kindlasti soovime omandada Tere nii, et arvestame kõigi partnerite ja võlausaldajate huve. Kui suudame tehingu lõpuni viia, saame tulevikus ühendada Tere ja Maagi tütarettevõtte Farmi oskusteabed. Koduturu jaoks on oluline, et see tehing võimaldab oluliselt vähendada toorpiima tänast suuremahulist väljavedu Läti ja Leedu piimatööstustesse."

"Meil on pikaajaline kogemus sektoris, oskused, teadmised ning finantsiline võimekus, et tagada Eesti põllumeestele sujuv koostöö töötlejaga ning õigel ajal õiglane tasu tehtud töö ja toodetud piima eest," rääkis Lepp.

"Loodame, et meie kava realiseerub. Tehingu lõpuleviimiseks peavad täituma mitmed eeltingimused, sest tegemist on tavapärasest keerukama tehinguga. Maag Grupp esitab lähiajal konkurentsiametile taotluse koondumisloa saamiseks."

Seotud lood:

"Minu jaoks on oluline, et Tere tulevane omanik on tugeva finantsvõimekusega ja suudab tagada Tere kaubamärgi ja tooteportfelli arengu ka tulevikus," ütles Tere kauaaegne juht ja omanik Oliver Kruuda.

"Usun, et Maag on Tere senistele partneritele hea ja usaldusväärne koostööpartner. Vähetähtis ei ole ka asjaolu, et Maag on kohalik ettevõte, mis hoolib Eesti turust ja Eesti põllumeestest."