Analüütik Järvevana aktsia tõusust: turg võis oodata suuremat trahvi

 (2)
AS Järvevana omanik Toomas Annus
AS Järvevana omanik Toomas AnnusFoto: Andres Putting

Eile jõudis lõpule maadevahetuse kriminaalasi ning täna tõusid ühe osalise AS Järvevana aktsiad järsult. SEB aktsiaturgude osakonna analüütik Kristofer Vähi sõnul tõusid aktsiad ilmselt seetõttu, et trahv jäi oodatust väiksemaks.

Riigikohtu kriminaalkolleegium tunnistas maadevahetuse kriminaalasjas süüdistatavad altkäemaksu võtmise ja andmise asemel süüdi pistise võtmises ja andmises, jättes ringkonnakohtu mõistetud karistused muutmata, vahendas ERRi uudisteportaal.

AS Järvevanale mõisteti 798 000 euro suurune karistus, täna on Järvevana aktsiad tõusnud 4,35%. Vähi selgitas, et Järvevana arvestas umbes 1,1 miljoni eurose eraldisega kohtuprotsessi kulude katteks.

"Arvestades maha trahvisumma jääb ettevõttele varasid umbes 15 miljonit eurot, mis annab ühe aktsia teoreetiliseks väärtuseks 0,83-0,85 eurot. Eilse sulgemishinna, 0,736 euro juures oleks aktsiahinnal ruumi tõusta ligikaudu 13-15%," põhjendas ta aktsiatõusu.

Analüütiku sõnul saab sisuliselt öelda, et turg võis oodata suuremat trahvi ning ka teadmatus kohtuasja tulemuse suhtes põhjustas ebakindlust ja hoidis aktsiahinda madalamal.