Analüütik: Nordea ja DNB Balti ühinemine oli hädavariant

 (14)
Analüütik: Nordea ja DNB Balti ühinemine oli hädavariant
Antti AhokasFoto: Danske Bank

Danske panga analüütik Antti Ahokas ütles Nordea ja DNB Balti äride ühinemise kohta Reutersile, et tema arvates tahtsid pigem mõlemad pangad oma Balti äri müüa, kuid see ei õnnestunud. Seetõttu mindi kompromissile, milleks on pankade Balti äri ühendamine.

„See tähendab, et sellistele varadele (pankadele) puuduvad ostjad,“ ütles ta ja lisas, et seda saab käsitleda mõnevõrra negatiivse uudisena. „Danske müüs oma Balti äri ära läinud aastal. Paistab et Põhjamaade pangad ei taha midagi juurde osta, vaid pigem ärisid müüa.“

Danske pank ei suutnud siiski Balti äri müüa. Müüa suudeti Leedu ja Läti jaepanganduse äri. Ostjaks oli Swedbank. Pensionifondide äri Eestis müüdi LHV-le. Samas ei olnud pank võimeline müüma Eesti jaepanganduse äri, mistõttu võeti ette selle hädatapp, soovitades eraisikutest klientidel (välja arvatud privaatpanganduse kunded) ja väikese- ja keskmise suurusega ettevõtetel leida endale uus kodupank. Danske pank otsustas jätkata Baltikumis korporatiivpanganduse teenuste pakkumist.