Andres Suimets: 70 miljoni korjamine turgudelt saab olema Pro Kapitalil raske

 (6)
Andres Suimets: 70 miljoni korjamine turgudelt saab olema Pro Kapitalil raske
Eurovisiooni ennustusFoto: Tiit Blaat, Eesti Ekspress

Swedbanki Baltikumi aktsiate vahenduse üksuse juht Andres Suimets kommenteeris Delfi Majandusele Pro Kapiteli esmast aktsiaemissiooni öeldes, et tegemist on väga ambitsioonika ettevõtmisega ning üle 70 miljonit eurot kaasamine praeguses keskkonnas ning sellise profiiliga ettevõttel saab olema raske.

"Uus IPO ja börsiemitent on kindlasti positiivne meie kapitaliturgudele. Peame tutvuma prospektiga, et täpselt kommenteerida aga esialgse info põhjal võib öelda, et tegemist on väga ambitsioonika ettevõtmisega ning üle 70 miljonit eurot kaasamine praeguses keskkonnas ning sellise profiiliga ettevõttel saab olema raske," sõnas Suimets.

"Eesti ja Balti investoritel on kindlasti vahendeid esmases avalikus pakkumises osalemiseks ent tegemist ei ole potentsiaalse rahvaaktsiaga, seega määrav peaks olema välismaine institutsionaalne huvi," lisas Suimets.

"Kui IPO õnnestub ja uus emitent lisandub, on tegemist kahtlemata hea arenguga Tallinna börsil ent Pro Kapital üksinda ei ole kindlasti ettevõte, mis meie kodubörsi kauplemisdünaamikat sh mahtusid oluliselt elavdaks aga asjaolude kokkulangemisel võib see anda positiivse tõuke küll," mainis Suimets.