Ansip: järgmise aasta eelarvedefitsiit kaetakse reservidest

 (10)
Ansip: järgmise aasta eelarvedefitsiit kaetakse reservidest
Fotolavastus: Delfi

Peaminister Andrus Ansip ütles, et järgmise aasta eelarvedefitsiit kaetakse reservidest.

"Ma ei välista, et me võtame ka laenu. Mõistlik on reserve hoida, kõik sõltub raha hinnast − mis tingimustel on võimalik võtta laenu, kui palju me saame teenida oma reservidest," ütles Ansip valitsuse pressikonverentsil.

Ansip kutsus üles reserve pigem hoidma kui neid ära kulutama. "Meid on varem kogutud reservid väga hästi aidanud praeguses kriisis ja oleks ülimalt vale praegu need reservid, mis meil alles on veel, kõik ära kulutada eeldades, et kriis on ju läbi," lisas Ansip.

Tema sõnul saab hüpoteetiliselt rääkida nii võlakirjade emiteerimisest kui laenu võtmisest järgmisel aastal. Selline võimalus seisab kirjas ka tuleva aasta riigieelarve eelnõu seletuskirjas.

"See on eelkõige seotud Eesti Energia investeeringuvajaduse katmisega. Kuid praegu on ju teada, et enne 2012. aastat Eesti Energial mingeid täiendavaid vahendeid tarvis ei lähe investeeringute katmiseks. Minu viimase teadmise järgi on Eesti Energial praegu sularaha arvel seitse miljardit krooni, ehk siis seitsme miljardiga annab päris palju investeeringuid ära katta ja võõrvahendite kaasamise võimalused taolise tugeva kassaseisu juures on Eesti Energial päris head," ütles Ansip.

Riigieelarve defitsiidiks on tuleval aastal kavandatud 3,71 miljardit krooni, mille põhiallikaks on riiklikud pensionid.