Apple sulgeb koroonaviiruse tõttu kõik kauplused väljaspool Hiinat

 (9)
Apple.
Apple.Foto: Scanpix/ STEPHEN LAM, REUTERS

Apple sulgeb kuni 27. märtsini kõik kauplused väljaspool Hiinat, et takistada viiruse levikut.

Avatuks jäävad veebikauplus ning Apple Store’i äpp, kirjutab CNBC.
Apple juhatuse esimees Tim Cook teatas, et sammud astutakse Hiinast saadud õppetundide põhjal. Sealt saadud õppetund kinnitab, et kõige efektiivsem viiruse leviku piiramise meede on tiheduse vähendamine ning sotsiaalse vähemaa suurendamine.

„Kuna teistes riikides nakatunute arv kasvab, astume samme, et oma meeskonnaliikmeid ning kliente kaitsta,“ kirjutas Cook blogis.
Cook märkis, et tehnoloogiagigandi kontorid väljaspool Hiinat lähevad üle paindlikule töökorraldusele, mis tähendab, et kui töö lubab, minnakse üle kaugtööle. Nende töötajate puhul, kellel see ei ole võimalik, suurendatakse töökohal personaalset ruumi.

Kõikides Apple kontorites viiakse läbi põhjalik puhastus ning rakendatakse tervisekontrolli ning temperatuuri mõõtmise meetmeid.
Kõikidele tunnipalgaga töötajatele makstakse palga varasematel tingimustel ehk täistööaja eest. Samuti võivad töötajad jääda koju enda ning lähedaste tervise eest hoolitsema.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!