Apple'i iPhone'ide tootmine ja tarned võivad kannatada koroonaviiruse tõttu

 (26)
Apple'i iPhone'ide tootmine ja tarned võivad kannatada koroonaviiruse tõttu
Apple'i iPhone'idFoto: Scanpix/ Reuters

Apple plaanib suurendada esimesel poolaastal tootmist kümnendiku võrra, kuid koroonaviirus võib osutuda plaanidele tõsiseks takistuseks, kirjutas Nikkei Asian Review.

Ettevõte palus varustajatel suurendada komponentide tootmist nii palju, et esimesel poolaastal saaks valmistada kuni 80 miljonit iPhone'i. Paljude tarnijate tootmine on Hiinas.

Apple'il on 65 miljonile telefonile tellimused juba olemas ning märtsis peaks ettevõte avalikustama soodustused, mis võiks tekitada veel 15 miljoni telefoni nõudluse.

Nikkei andmetel peaks masstootmine algama veebruari kolmandal nädalal, kuid viiruse tõttu võib see venida.

Hiinas käivitunud koroonaviirus on tapnud juba enam kui sada inimest ja nakatanute arv on ületanud 4500 taseme. Miljonid inimesed ei saa reisida reisipiirangute tõttu.

Apple avaldab kvartalitulemused täna pärast USA börsidel kauplemise lõpetamist. Reutersi ajakirjanikel ei õnnestunud ettevõttest kommentaari saada.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!