Arakad käivitasid uue kinnisvaraarendusfirma

 (11)
Viljar Arakas
Viljar Arakas. Foto: Ardo Kaljuvee (EPL)Päevaleht/Pressifoto

Arco Vara asutaja Arti Arakas ning tuntud ettevõtjad Olari Taal, Hannes Tamjärv, Peeter Mänd, Jaan Pillesaar ja Olav Miil on loonud uue kinnisvarainvesteeringutega tegeleva ettevõtte EfTEN Capital. Firma juhatuse esimeheks on endine Arco Vara tegevjuht Viljar Arakas.

“Investeerime ärikinnisvarasse, millel on olemas jätkuvad rahavood,” tutvustas Viljar Arakas ettevõtte strateegiat. “Kahe objekti portfelli haaramise osas on läbirääkimised lõppemas. Täpseid objekte konfidentsiaalsus-nõude tõttu nimetada ei saa, aga üks neist asub Tartus ja teine Tallinnas. Tehingute lõpuleviimisel on tegemist miljardikroonise portfelliga.”

Firma omanikud on kokku leppinud, et igaüks investeerib ettevõttesse algatuseks 50 miljonit krooni. Viljar Arakas märkis, et eesmärgid on tõsised, ent suuri sõnu esialgu teha ei sobi. “Tegemist on alles start-up-ettevõttega, aga ambitsiooni on palju. Alustama peab Eestist, aga geograafilisi piiranguid me ei sea. Piilume ka n-ö vennasvabariikide poole,” kõneles Viljar Arakas.

Endiselt Arco Vara suuromanike hulka kuuluv Arti Arakas, kes hakkab uue firma osanikuna nüüd konkureerima iseendaga EfTEN Capitali osanikuna, ei võtnud eile oma mobiiltelefoni vastu.