Arengufond investeerib robotmannekeeni arendusse


Arengufond investeerib robotmannekeeni arendusse
arengufond.ee

Eesti arengufond investeerib koos kaasinvestoritega võrdsetel tingimustel 9,6 miljonit krooni robotmannekeeni arendajasse Massi Miliano OÜ.

Investeeringu tulemusena käivitatakse esmalt testlahendus juhtivas rahvusvahelises internetikaupluses juba sel suvel, teatas arengufond.

Arengufondi investeeringute eksperdi Andrus Oksa sõnul võib just Massi Miliano arvuti abil kuju muutev mannekeen olla efektiivsuse ja kasvu võti interneti rõivakaubanduses.

“Praegu tagastavad kliendid kuni 40 protsenti internetis ostetud riietusesemetest. Kui edaspidi saab klient särki või pintsakut näha enda keha mõõtudes robotmannekeeni seljas, siis vähendab see kindlasti ostetud kauba tagasi saatmist ning julgustab inimesi üha rohkem ostma riideid interneti kaudu.

Robotmannekeeni ärirakenduse eesmärgiks on, et klient saaks öelda “Mulle sobib" ehk "Fits me". "Fits.me kaubamärgi all hakkabki Massi Miliano turustama robotmannekeeni teenust internetikaupmeestele,” selgitas Andrus Oks Massi Miliano lähituleviku kavasid.

Robotmannekeen ja Massi Miliano saavutasid International Technology Law Association korraldatud alustavate ettevõtete konkursil esikoha.

“Meil on arendustiimis suurepärased teadlased, Arengufond riskikapitalistidena usub meie äriplaani ning samaväärset toetust leidsime ka erainvestoritelt. See kõik aitab head ideed viia laia maailma ning teha sellest suure äri,” ütles Massi Miliano juht Heikki Haldre.
“Fits.me teenust on juba võrreldud Skype’iga ja arvestades kui vajalikku lahendust me 26 miljardi dollari suuruse mahuga online-rõivakaubandusturule pakume, siis on selleks paralleeliks ka alust.”

Arengufondiga koos investeerisid Massi Milianosse äringlid ja Webmedia AS. Tehinguga omandati Massi Miliano OÜs vähemusosalus.
Tehingu juriidilised nõustajad olid Advokaadibürood Sorainen ja Luiga Mody Hääl Borenius.

Robotmannekeeni arendajad on TÜ Tehnoloogiainstituudi polümeersete materjalide tehnoloogia professor Alvo Aabloo ja TTÜ Biorobootika Keskuse professor Maarja Kruusmaa. Eesti teadlaste robotmannekeeni tehniline lahendus on kaitsmisel patendina USAs ja teistes arenenud riikides.
Eesti arengufond on riigikogu poolt ellu kutsutud, et teostada tulevikuseiret ning investeerida uut moodi mõtlevatesse ja ambitsioonikalt tegutsevatesse Eesti tehnoloogiaettevõtetesse. Kohaliku riskikapitalituru elavdamiseks otsib Arengufond alati projekti ühe või mitu kaasinvestorit, kellega investeeritakse ettevõtetesse võrdsetel tingimustel.