ÄRILEHE FOTOD: Kaks kuud vanglas viibinud Ain Kaljurand taotles kohtult vahi alt vabastamist

 (79)
Ain Kaljurand kohtus
Ain Kaljurand kohtusFoto: Andres Putting

Täna Harju maakohtus toimunud istungil taotles kaks kuud vahi all viibinud endine Tallinna Sadama juhatuse esimees Ain Kaljurand vahistamise asendamist elektroonilise valvega.

Kui kohtuistungil arutatakse vahi all hoidmist, peab sel kohal viibima ka isik ise. St, et ei piisa ainult kaitsja(te)st, kelleks Kaljuranna puhul on vandeadvokaadid Leon Glikman ja Paul Keres.

Silmnähtavalt vanglas oldud ajast räsitud Kaljurand luges istungil ette taotluse, et kohus asendaks tema vahi all hoidmise elektrioonilise valvega.

Riigiprokurör Laura Feldmanis taotles aga endiselt Kaljuranna vahi alla jätmist, sest Kaljurand võib tema hinnangul mõjutada uurimistoiminguid ja panna vabaduses toime uusi kuritegusid.

Kohus teeb otsuse homme.

Tallinna Sadama juhatuse liikmed Ain Kaljurand ja Allan Kiil võeti vahi alla 26. augustil, pärast seda, kui prokuratuur oli esitanud mõlemale kahtlustuse suures ulatuses altkäemaksu võtmises. Kaljuranna puhul kahtlustatakse, et ta on altkäemaksu võtnud sadu tuhandeid eurosid, Kiili puhul miljoneid eurosid.