ÄRILEHE FOTOD: Kalalaev sikutas Kilgi firma reisilaeva merehädast välja

 (31)
Subsea 7, Amazon
Subsea 7, AmazonFoto: Valmar Voolaid

Elektrita jäänud Sõru-Triigi vahel sõitev parvlaev Subsea 7 pääses sadamasse, kui kalalaev Amazon pukseeris abitu aluse Sõru sadamasse. Subsea 7-t opereerib Rein Kilgile kuuluv Kihnu Veeteed.

Kihnu Veeteed teatasid hommikul majandusministeeriumile, et kell 09.07 toimus parvlaeval Subsea 7 tehniline rike, mille tagajärjel puudub laeval elektrivool ja peamasin ei tööta.

"Laev on triivis viie miili kaugusel Sõru sadamast. Laevale suundub appi kalalaev Amazon, kes pukseerib laeva Sõru sadamasse. Amazon jõuab kohale kell 13.15. Reisijad ja laev ohus ei ole. Pardal on 26 reisijat, neli meeskonnaliiget ja 16 sõidukit," teavitas ettevõte ministeeriumi.

1971. aastal ehitatud reisiparvlaev Subsea Seven mahutab kuni 75 reisijat, sealhulgas 50 salongis, ja saab pardale võtta kuni 20 sõiduautot sõltuvalt nende suurusest või alternatiivina kaks kuni 19 meetri pikkust autorongi.

Kui pardal on üks autorong, mahub selle pikkusest sõltuvalt lisaks veel 8–10 sõiduautot. Subsea 7 sõidab Soome lipu all ja selle kodusadamaks on Mariehamn. Laeval on jääklass A1 ja suurim lubatud süvis 3,4 meetrit.

Parvlaev Reet mahutanuks sama palju sõidukeid, kuni 20 sõiduautot, kuid märksa rohkem, 150 reisijat.