Äripäeva kaks juhti teenisid mullu kokku 4 miljonit

 (32)
Äripäeva kaks juhti teenisid mullu kokku 4 miljonit
Foto: Andres Putting

Ligi sada töötajat koondanud Äripäeva juhatuse kaks liiget teenisid möödunud majandusaasta eest üle nelja miljoni krooni.

AS Äripäeva juhatusse kuuluvad peadirektor Igor Rõtov ja peadirektori asetäitja Toomas Truuverk teenisid kahepeale 4 000 050 krooni, selgub ettevõtte tegevusaruandest.

Aruande kohaselt oli 2008. aasta, eriti aasta teine pool, keeruline ja lõppes Äripäevale üle aastate kehvema majandustulemusega. Üldine majandusolukord muutus aasta jooksul järjest halvemaks ja reklaamiturg kukkus aasta lõpus järsult.

215,6 miljoni krooni suuruse käibe juures teeniti ärikasumit 10,7 miljonit krooni. Võrreldes aasta varasemaga kahanes käive 7,5 protsenti ja ärikasum 74 protsenti.

Äripäeva kirjastusest koondati eelmisest aastast kuni mai keskpaigani ligikaudu 80 töötajat. Samuti on kärbitud ettevõttes töötasu.

"Palga suurust ei saa ma avaldada," kommenteeris Rõtov aripaev.ee-le. "Võin aga kinnitada, et boonust 2008. aasta eest pole ma saanud. Ja 2009. aasta mais langes minu sissetulek kümme protsenti nagu kõigil Äripäeva töötajatel."