Armastatud laulja firma käive kasvas, kasum aga sai kannatada

 (27)
Kui palju maksti dividendi?
Ivo Linna 70, Kuressaare
Ivo Linna 70, KuressaareFoto: Irina Mägi

Majandusaasta aruannete esitamisega on sel aastal tavapärasest rohkem aega. Eriolukorra tõttu on see tähtaeg lükatud 31. oktoobri peale. Ometi on ka neid ettevõtteid, mille omanikud on seda teinud nagu igal aastal, enne juulikuud. Üheks selliseks firmaks on laulja Ivo Linna ja tema abikaasa Imbi Linna ettevõte Hõbekelluke OÜ. Mis aruandest selgub?

Linnade ühisettevõte on viimase kolme aasta lõikes näidanud trendi, kus käive kasvab, aga kasum väheneb. Nii oli neil 2017. aastal müügitulu ligi 70 000 eurot, aasta hiljem üle 73 500 euro ning eelmisel aastal juba 82 321 eurot. Kasum liikus aga samal ajal rütmis 45 405, 22 621 ja 10 072 eurot. Linnad võtsid eelmisel aastal ettevõttest välja 20 000 eurot dividende.

Varsti 23 aastaseks saava ettevõtte osanikud ütlevad aruandes, et juhatuse liikme tasu kellelegi ei makstud. 2019. aasta olulisemad sündmused ettevõtte "rahakoti" mõttes olid kooliloengud "Külla tuleb Ivo Linna", Esinemine Tartu Laulupeol, esinemine Ostrova festivalil ja taasiseseisvuspäeva kontserdil. Väga oluline oli ka juubelituur "Iff-70".

Kes reklaamimaailmas toimuvaga kursis, see teab, et Ivo Linna on mees, kes peaaegu kunagi ei ütle ära reklaamis osalemise võimalusest. "Ta on lihtsalt nii hea inimene," on üks reklaamifirma juht öelnud. Nii oli ka 2019. aastal üks rahateenimise kanal reklaamklippides osalemine - kas siis füüsiliselt või häälega.

Aruandes on toodud ära ka 2020. aasta peamised plaanid, kuid eks elu ja koroonaviiruse edasine käitumine näitab, millised neist töösse lähevad.

Eile kirjutas Ärileht Anne Veski ja tema abikaasa ühisettevõttest, mil läks 2019. aasta väga edukalt. Ka nemad otsustasid enne kriisi 20 000 eurot dividendina välja võtta. (loe siit).