Arvamus | Ettevõtja näoga päti koht on trellide taga

 (20)
PAVEL GAMMER
PAVEL GAMMERFoto: Priit Simson

Valgekraeline kuritegevus, kus põimuvad kuritegelikud ringkonnad majanduse ja poliitikaga, on ühiskonna jaoks kõige ohtlikum.

Äripäeva 2016. aastal ilmunud loost tõukunud kriminaaluurimine jõudis möödunud nädalal kurikuulsatele ärimeestele Hubert Hirvele ja Pavel Gammerile kahtlustuse esitamise ja seitsme inimese vahistamiseni, kirjutab Äripäev.

Äripäev tunneb heameelt, et Eesti õiguskaitseorganite võimekus on kasvanud ka valgekraelise kuritegevusega võitlemisel ning kohaliku ettevõtlusmaastiku petturitest ja kraaklejatest puhastamisel.

Äripäev kirjutas 2016. aasta detsembris, et kunagi Eesti suuremate kiirlaenuandjate hulka kuulunud MiniCrediti pankrotimenetlus tõi välja miljonite eurode eest sularaha väljavõtmisi, segased tehingud seotud osapooltega ja firma pangakaardiga ööklubides tuuritamised.

MiniCrediti kiirlaenuäri ümber tiirles kirju seltskond alates skandaalsetest ärimeestest Kristian Kesnerist, Hubert Hirvest ja Pavel Gammerist kuni vandeadvokaat Viktor Särgava, kinnisvaraärimees Ardi Roosimaa ja kunagise Läti esirikka, tuntud ekspankuri pojani.

Allikas: Äripäev