AS Datel tarnib 3,5 miljoni eest IT-lahendusi Kasahstani

 (2)
AS Datel tarnib 3,5 miljoni eest IT-lahendusi Kasahstani
----

AS Datel võitis euroliidu abiprogrammi rahadest finantseeritud avaliku rahvusvahelise konkursi ja varustab Kasahstani transpordi- ja kommunikatsiooniministeeriumi nii riist- ja tarkvara kui ka esitlustehnikaga 3,5 miljoni krooni eest.

Datel side- ja infotehnoloogia müügijuhi Kaido Kivilo sõnul aitab Euroopa Liit oma erinevate abiprogrammide kaudu arendada endise idabloki riikide infrastruktuure. Samal eesmärgil ellukutsutud projektiks on ka Dateli teostatav Kasahstani riikliku transpordijuhtimise infosüsteemi arendamine.

"Oleme varemgi korduvalt võitnud rahvusvahelisi hankeid, peamiseks meie kasuks rääkivaks asjaoluks on lisaks konkurentsivõimelisele hinnale olnud ka kompleksne tooteportfell, mis hõlmab lisaks riist- ja tarkvarale veel ka esitlustehnikat ning spetsiaalseadmeid," märkis Kivilo.

Arvutitest tarnib Datel Kasahstani peamiselt Fujitsu-Siemensi toodangut.

AS Datel on Eesti juhtivaid infotehnoloogiafirmasid, mille peamiseks tegevusvaldkonnaks on suuremahuliste infosüsteemide ja ettevõtete IT-lahenduste ehitamine. 12 tegevusaasta jooksul on AS Datel välja töötanud mitmete Eesti Vabariigi põhiregistrite tarkvara, sealhulgas maainfosüsteemi, elektroonilise kinnistusraamatu, jpm. Lisaks on AS Datel liidriks ka Eesti videokonverentsitehnika müügi- ja renditurul.